CV Curriculum Vitae

Wersja: 14.03.2013 | Pobrań: 9348
2.5 5 | Głosów: 2
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.5 (2 głosy)

Opis: CV Curriculum Vitae

Życiorys (łac. Curriculum vitae) stanowi podstawową informację w trakcie procesu rekrutacji do pracy czy na studia. Czytelność oraz zrozumiałość pisma może znacząco przyspieszyć proces rekrutacji oraz spowodować pozytywną decyzję dla aplikującego na dane stanowisko, posadę czy miejsce. Tylko niektóre informacje są bowiem istotne w procesie rekrutacji, a ich umiejętne przedstawienie gwarantuje sukces i powodzenie w czasie jego trwania. Warto zatem, przy pisaniu curriculum vitae posługiwać się pewnymi zasadami ogólnymi, niezależnie od rodzaju stanowiska, którego aplikacja dotyczy.

Zdjęcie piszącego to jego wizytówka, która buduje pierwsze wrażenie. Unikać należy zdjęć nieformalnych, obejmujących całą osobę. Najlepiej sprawdzają się zdjęcia dowodowe czy paszportowe, gdyż podkreślają profesjonalizm przedstawianej osoby. Zdjęcie nie powinno być zbyt duże w stosunku do pozostałej części pisma, jest bowiem jedynie ważnym dodatkiem do pozostałych informacji.

W przypadku wykonywania wielu prac, należy zweryfikować, które z nich dały doświadczenie przydatne dla stanowiska, o które się aplikuje. Nie warto przesadzać ani z ilością przedstawianych prac, ani z ilością kompetencji i obowiązków przy każdej z nich. Pracodawcę należy zainteresować, a nie znudzić swoją osobą.

Podawać należy wyłącznie dane zgodne z prawdą. Możliwa jest weryfikacja zarówno posiadanych kwalifikacji, jak i miejsc, w których dotychczas zdobywało się doświadczenie.

W druku warto ująć oświadczenie ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zamieszczonych w curriculum vitae dla celów prowadzonej rekrutacji. 

Podobne formularze:

Grupa formularzy:

Nota prawna:

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Format XML dla programistów:

Komentarze użytkowników:

Dodaj Twój komentarz

 
Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Administratorem danych osobowych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS prowadzonym przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu Wydział VIII Gospodarczy KRS pod nr 0000643414, o numerze NIP: 7811934421 i numerze Regon: 365695953, która dokonuje przetwarzania przekazanych danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych, (t. jedn. Dz.U. z 2002 r., nr 101, poz. 926 ze zm.) oraz ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. nr 144, poz. 1204 ze zm.) oraz zapewnia realizację uprawnień wynikających z ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (t. jedn. Dz.U. z 2002 r., nr 101, poz. 926 ze zm.), w szczególności prawo dostępu do treści własnych danych, prawo ich poprawienia, prawo wniesienia, w przypadkach w ustawie wymienionych, pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych w przypadkach w ustawie wskazanych, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub sprzeciwu wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Zgoda na przetwarzanie danych może zostać odwołana w każdej chwili. Administrator zapewnia zabezpieczenia techniczne i organizacyjne. Dane, które podlegają przekazaniu, przekazywane są dobrowolnie, a baza danych osobowych prowadzona jest zgodnie z przepisami prawa oraz zasadami współżycia społecznego.