USG Umowa sprzedaży garażu

Wersja: 26.08.2013 | Pobrań: 8055
5 5 | Głosów: 1
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Opis: USG Umowa sprzedaży garażu

Forma, w jakiej dokonywana jest sprzedaż garażu zależy głównie od tego, czy zbywana jest nieruchomość z budynkiem, czy też sama konstrukcja, która nie jest związana stale z gruntem. Możliwe jest wreszcie, by zbywane było prawo korzystania z miejsca postojowego w hali garażowej lub garaż przynależący do nieruchomości lokalowej. W tych ostatnich przypadkach sprzedaż dotyczyć musi całej nieruchomości, a nie samego prawa korzystania z garażu lub samej przynależności.

Forma pisemna dopuszczalna jest jedynie wtedy, gdy sprzedaż dotyczy oddzielonej od gruntu konstrukcji, nie będącej nieruchomością. W pozostałych przypadkach sprzedaż możliwa jest wyłącznie w formie aktu notarialnego, pod rygorem nieważności transakcji (bez zachowania tej formy sprzedaż nie będzie skuteczna).

Po stronie nabywcy kupno garażu może spowodować obowiązek złożenia deklaracji PCC-3 i rozliczenia podatku od czynności cywilnoprawnych (14 dni od dnia zawarcia umowy). W przypadku nabycia w formie aktu notarialnego podatek pobierze notariusz, deklaracji PCC-3 nie trzeba składać.

Podstawa prawna:

Art. 535 i następne ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. 1964, nr 16, poz. 93 ze zm.).

Podobne formularze:

Grupa formularzy:

Nota prawna:

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Format XML dla programistów:

Komentarze użytkowników:

Dodaj Twój komentarz

 
Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.