RWP-U Upoważnienie rejestracja/wyrejestrowanie pojazdu

Wersja: 24.12.2012 | Pobrań: 10474
3.5 5 | Głosów: 2
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (2 głosy)

Opis: RWP-U Upoważnienie rejestracja/wyrejestrowanie pojazdu

Upoważnienie należy wypełnić w przypadku, gdy osoba upoważniona ma w naszym imieniu załatwić sprawę w urzędzie dotycząca rejestracji, wyrejestrowania pojazdu, zgłoszenia sprzedaży, naniesienia adnotacji gaz/hak.

Na upoważnieniu należy koniecznie wskazać osobę upoważnioną, podając: imię, nazwisko, serię i numer dowodu osobistego oraz stopień pokrewieństwa. Upoważnienie jest ważne gdy zawiera podpis właściciela pojazdu/mocodawcy.

Opłata skarbowa w wysokości 17 zł(poza osobami zwolnionymi zgodnie z ustawą).

Zwolnione od opłaty skarbowej są upoważnienia/pełnomocnictwa:

  1. poświadczone notarialnie lub przez uprawniony organ, upoważniające do odbioru dokumentów,
  2. udzielone małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu lub rodzeństwu
  3. ustanowione przez:
  • przedstawicielstwa dyplomatyczne,
  • jednostki budżetowe,
  • jednostki samorządu terytorialnego,
  • organizacje pożytku publicznego w związku z działalnością pożytku publicznego i przez osoby korzystające ze świadczeń pomocy społecznej z powodu ubóstwa.

Podstawa prawna:

Obwieszczenie Ministra Transportu z dnia 7 września 2007 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz.U. 2007 nr 186 poz. 1322).

Podobne formularze:

Grupa formularzy:

Nota prawna:

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Format XML dla programistów:

Komentarze użytkowników:

Bardzo fajna strona, skorzystałem - dziękuję.

Dodaj Twój komentarz

 
Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.